Yritys ja yhteystiedot

Samitalo myyjät

Paikallismyyjäverkostomme koostuu rakentamisen ammattilaisista, joilla on kymmenien vuosien kokemus alalta. Ammattitaitoiset myyjämme ovat valmiina auttamaan ja palvelemaan kaikissa rakentamiseen liittyvissä asioissa. Katso lähimmän myyjäsi tiedot oheisesta listasta.

Pääkaupunkiseutu

TaloTalo
Käyntiosoite:
Riihitontuntie 1
01720 Vantaa


Postiosoite:
PL11
01721 Vantaa
www.talotalo.fi

Joensuu

Ari Kilpeläinen

Ari Kilpeläinen
Ukkolantie 20
80130 Joensuu
Gsm 0500 279 533

ari.kilpelainen@samitalo.fi

Jyväskylä

Mikko Manninen

Mikko Manninen
Liepeentie 6
41400 Lievestuore
Gsm 0400 543 991

mikko.manninen@samitalo.fi

Kuopio, Iisalmi, Pohjois-Suomi

Ari Hottinen

Ari Hottinen
Stark Kuopio
Suvannontie 12
70780 Kuopio
Gsm 045 138 4563

ari.hottinen@samitalo.fi

http://www.talomyyntikuopio.com/

Lappeenranta, Imatra, Kouvola, Kotka

Sisko Leino

Sisko Leino
Leino Consulting Oy
Leppäniementie 32
53850 Lappeenranta 
Gsm 040 844 7108

sisko.leino@samitalo.fi

http://www.leinoconsulting.fi/

Juha Leino

Juha Leino
Leino Consulting Oy
Leppäniementie 32
53850 Lappeenranta 
Gsm 0400 151 656

sisko.leino@samitalo.fi

http://www.leinoconsulting.fi/

Mikkeli ja Savonlinna

Seppo Pelkonen

Seppo Pelkonen
Vuorikatu 8 B
50100 Mikkeli
Gsm 0400 555 202


Carlson Savonlinna
Nojanmaantie 2
57210 Savonlinna
Tiistaisin klo 10-17, tai erikseen sovittaessa.

 

seppo.pelkonen@samitalo.fi

http://www.talomyyntisp.fi/

Oulu

Seinäjoki, Vaasa, Kokkola

Pasi Kuru

Pasi Kuru
Salonmäentie 3
61360 Mieto
Gsm 0400 688 962

pasi.kuru@samitalo.fi

Pielisen Karjala ja Kainuu

Tapani Kettunen

Tapani Kettunen
Teollisuustie 2
75530 Nurmes
Puh 010 6339 520

tapani.kettunen@samitalo.fi

Tampere

Hannu Simola
c/o Kiinteistötoimisto Seppo Leuku Oy
Tuomiokirkonkatu 21 L 1
33100 Tampere
Gsm 0400 863 578

hannu.simola@samitalo.fi

Turku

Anne Granit

Anne Granit
Puistokatu 14
20100 Turku
Gsm 045 232 5235

anne.granit@samitalo.fi

Varkaus

Simo Koponen

Simo Koponen
Talopalvelu Simo Koponen
Käsityökatu 31
78200 Varkaus
Gsm 0400 573 351
Faksi (017) 368 4044

simo.koponen@samitalo.fi

Yritystiedot / Karelment Oy / Tehdas

Ari Kilpeläinen

Ari Kilpeläinen

Markkinointijohtaja

p. 010 6339 502

Tatjana Averbuh

Tatjana Averbuh

Talouspäällikkö

p. 010 6339 530

Jukka Pihlatie

Jukka Pihlatie

Suunnittelupäällikkö

p. 010 6339 504

Asko Valpe

Asko Valpe

Tuotantopäällikkö

p. 010 6339 510

Keijo Rusanen

Keijo Rusanen

Aluejohtaja

p. 010 6339 540

Jukka Lipponen

Jukka Lipponen

Ostot

p. 010 6339 523

Harri Hakkarainen

Harri Hakkarainen

Työnjohtaja

p. 010 6339 519

Terttu Tuononen

Terttu Tuononen

Suunnitteluinsinööri

p. 010 6339 517

Tapani Kettunen

Tapani Kettunen

Kattoristikkomyyjä

p. 010 6339 520

Annikki Tanskanen

Annikki Tanskanen

Suunnitteluinsinööri

p. 010 6339 531