Samitalo myyjät

Paikallismyyjäverkostomme koostuu rakentamisen ammattilaisista, joilla on kymmenien vuosien kokemus alalta. Ammattitaitoiset myyjämme ovat valmiina auttamaan ja palvelemaan kaikissa rakentamiseen liittyvissä asioissa. Katso lähimmän myyjäsi tiedot oheisesta listasta.

Pääkaupunkiseutu

Metsäpurontie 19-21
00630 Helsinki

Joensuu

 
ari-kilpelinenmg0385.jpg

Ari Kilpeläinen
Ukkolantie 20
80130 Joensuu
Gsm 0500 279 533

ari.kilpelainen@samitalo.fi

Jyväskylä

 
mikko-manninen.jpg

Mikko Manninen
Liepeentie 6
41400 Lievestuore
Gsm 0400 543 991

mikko.manninen@samitalo.fi

Kuopio, Iisalmi, Joensuu

carlsonlogo.jpg
 
ari-hottinen.jpg

Ari Hottinen
Carlson Kuopio
Volttikatu 1
70150 Kuopio
Gsm 045 138 4563

ari.hottinen@samitalo.fi

http://www.talomyyntikuopio.com/

Lappeenranta, Imatra, Kouvola, Kotka

 
sisko-leino.jpg

Sisko Leino
Leino Consulting Oy
Leppäniementie 32
53850 Lappeenranta 
Gsm 040 844 7108

sisko.leino@samitalo.fi

http://www.leinoconsulting.fi/

juha-leino.jpg

Juha Leino
Leino Consulting Oy
Leppäniementie 32
53850 Lappeenranta 
Gsm 0400 151 656

sisko.leino@samitalo.fi

http://www.leinoconsulting.fi/

Mikkeli, Savonlinna, Varkaus

carlsonlogo.jpg
 
seppo-pelkonen.jpg

Seppo Pelkonen
Vuorikatu 8 B
50100 Mikkeli
Gsm 0400 555 202


Carlson Savonlinna
Nojanmaantie 2
57210 Savonlinna
Tiistaisin klo 10-17, tai erikseen sovittaessa.

 

seppo.pelkonen@samitalo.fi

http://www.talomyyntisp.fi/

Oulu

 
erkki-korkalainen.jpg

Erkki Korkalainen
Gsm 0400 927 920
 

erkki.korkalainen@samitalo.fi

Seinäjoki, Vaasa, Kokkola

 
pasi-kuru.jpg

Pasi Kuru
Salonmäentie 3
61360 Mieto
Gsm 0400 688 962

pasi.kuru@samitalo.fi

Pielisen Karjala, Kainuu

 
tapani-kettunen.jpg

Tapani Kettunen
Teollisuustie 2
75530 Nurmes
Puh 010 6339 520

tapani.kettunen@samitalo.fi

Tampere

 
hannu-simola.jpg

Hannu Simola
c/o Kiinteistötoimisto Seppo Leuku Oy
Tuomiokirkonkatu 21 L 1
33100 Tampere
Gsm 0400 863 578

hannu.simola@samitalo.fi

Turku

 

Varkaus

 
simo-koponen.jpg

Simo Koponen
Talopalvelu Simo Koponen
Käsityökatu 31
78200 Varkaus
Gsm 0400 573 351
Faksi (017) 368 4044

simo.koponen@samitalo.fi

Yritystiedot / Karelment Oy / Tehdas

ari-kilpelinenmg0385.jpg

Ari Kilpeläinen

Toimitusjohtaja

p. 010 6339 502

tatjana-averbuh.jpg

Tatjana Averbuh

Talouspäällikkö

p. 010 6339 530

jukka-pihlatie.jpg

Jukka Pihlatie

RI, Suunnittelupäällikkö, hallituksen puheenjohtaja

p. 010 6339 504

asko-valpe.jpg

Asko Valpe

Tuotantopäällikkö

p. 010 6339 510

keijo-rusanen-2.jpg

Keijo Rusanen

Aluejohtaja, hallituksen jäsen

p. 010 6339 540

jukka-lipponen.jpg

Jukka Lipponen

p. 010 6339 523

terttu-tuononen.jpg

Terttu Tuononen

Suunnitteluinsinööri

p. 010 6339 517

tapani-kettunen.jpg

Tapani Kettunen

Tehdaspäällikkö. hallituksen jäsen

p. 010 6339 520

annikki-tanskanen-1.jpg

Annikki Tanskanen

DI, Suunnittelu, hallituksen jäsen

p. 010 6339 531